مراسم آغاز احداث مرکز ملی یون درمانی ایران

ساخت مرکز ملی یون درمانی ایران ، IRNitc ، طی یک مراسم افتتاحیه در 25 اردیبهشت 1396 در شهر کرج ، استان البرز آغاز شد. این مراسم با حضور معاون محترم رئیس جمهور آقای علی اکبر صالحی ، وزیر محترم امور خارجه ایران آقای محمد جواد ظریف خونساری ، وزیر محترم بهداشت و درمان پزشکی آقای سید حسن قاضی زاده هاشمی، سفیرمحترم آقای Friedrich Stift، آقایKlaus Schneeberger  رئیس محترم هیئت نظارت بر MedAustron و آقای Alfred Zens مدیر عامل محترم MedAustron  برگزار شد.

مرکز ملی یون درمانی ایران ظرفیت سرویس دهی به 25000 جلسه رادیوتراپی و درمان 1200 بیمار در سال در سه اتاق تابش را دارد. این مرکز مبتنی بر سنکروترون و بر اساس قرارداد با مرکز یون درمانی MedAustron در کشور اتریش می باشد.

ساخت بیمارستان مربوط به مرکز ملی یون درمانی ایران حدودا سه سال و همچنین تجهیز و راه اندازی این مرکز به مدت 2 سال به طول خواهد انجامید و بعد از آن آماده پذیرش و معالجه بیماران خواهد بود.

مرکز ملی یون درمانی ایران و بیمارستان مشترک آن با امکانات خود بیشترین فنون درمانی سرطان را در آینده ای نه چندان دور برای بیماران ارائه خواهند داد و همچنین این مرکز در آینده یک مرکز یون درمانی بی نظیر سرطان در غرب آسیا خواهد بود.

یک نظر

  • Test گفت:

    سلام، مطلب عالی بود.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *